Rośliny ogrodowe

Asortyment na bieżąco odświeżany. Pochodzi głównie z hodowli własnej Ogrodu Łobzów. Wysoka jakość materiału roślinnego to firmowa dewiza. W ramach Pełnej Usługi obejmuje go Gwarancja Ogrodu Łobzów*. • Byliny

Dostępne od marca do października, gotowe do przesadzenia do gruntu lub pojemników pojawiają się sukcesywnie głównie w okresie swojej największej dekoracyjności, czyli w czasie kwitnienia. Segregowane na podstawie docelowych gabarytów oraz wymagań odnośnie warunków nasłonecznienia. Jesteśmy szczególnie dumni z dużego wyboru suszoodpornych bylin i traw preriowych. Odwiedzając Ogród Łobzów warto zerknąć na ekspozycję ciekawych kompozycji bylin i traw wraz z krzewami i drzewami.
Dostępne także w OFERCIE HURTOWEJ.


  Zdjęcia roślin z Ogrodu Łobzów  • Trawy ozdobne

  Niezbędne do tworzenia ogrodów sielskich, preriowych, naturalistycznych czy nowoczesnych. Ponad 40 gatunków i odmian ozdobnych traw do uprawy w gruncie i w pojemnikach. Od tolerujących suszę, szumiących na wietrze gatunków preriowych po rozmiłowane w podmokłej glinie tataraki. 
  Dostępne także w OFERCIE HURTOWEJ.


  Zdjęcia roślin z Ogrodu Łobzów  • Pnącza

  Stale uzupełniany i odświeżany asortyment roślin pnących sprawia, że Ogród Łobzów ma najbogatszy wybór w Krakowie. Głównym dostawcą jest Szkółka Clematis – słynny hodowca pnącz, laureat wielu prestiżowych nagród, twórca nowych odmian powojników. Dysponujemy gatunkami ozdobnymi oraz użytkowymi – np. aktinidia, winorośl, chmiel. Dostępne od III-XI w specjalnych pojemnikach z tworzywa, gotowe do przesadzenia do gruntu lub donic, skrzyń.


  Zdjęcia roślin z Ogrodu Łobzów


   


  • Drzewa

  Poszukujesz rzadkiego gatunku lub odmiany drzewa do swojego ogrodu? A może chciałbyś uprawiać drzewko w wielkiej donicy na tarasie w mieście? Chętnie podpowiemy, które z nich najlepiej będą czuły się w tej roli. Kilkuletnie, gotowe sadzonki do obejrzenia na żywo czekają na kolekcji drzew w Ogrodzie od marca do listopada.


  Zdjęcia roślin z Ogrodu Łobzów  • Krzewy

  Różnorodne odmiany, odpowiednie do uprawy w gruncie i w pojemnikach, ozdobne z kwiatów, pędów czy owoców. Dysponujemy krzewami zimozielonymi i liściastymi, także w ciekawych formach np. szczepionymi na pniu.


  Zdjęcia roślin z Ogrodu Łobzów  • Róże

  Królowe Kwiatów w pojemnikach i sezonowo z “nagim korzeniem”. Zdrowe sadzonki najlepszych odmian róż wielkokwiatowych, pnących, dzikich.


  Zdjęcia roślin z Ogrodu Łobzów  • Rośliny użytkowe

  Gatunki drzew, krzewów i roślin sadowniczych, dostępnych sezonowo z przeznaczeniem do upraw użytkowych w gruncie i pojemnikach.
  Duży wybór truskawek, także w odmianach zwisających, idealnych do pojemników na balkony czy tarasy w mieście. Krótkie partie sadzonek miniaturowych warzyw: pomidorów, papryk, bakłażanów.


  Zdjęcia roślin z Ogrodu Łobzów