Metamorfozy

Odpowiednio dobrane rośliny i dodatki zmieniają przestrzeń nie do poznania!

Z naszą pomocą w przemyślany sposób nie tylko wprowadzicie do swojego wnętrza zieleń, ale też zaaranżujecie ją poprzez odpowiednie użycie kwietników, makram, dekoracyjnych osłonek czy doniczek. Dodając do tego unikatowe tekstylia domowe i artykuły dekoracyjne otrzymacie finalnie funkcjonalną i spójną przestrzeń.
Proponując wszelkie roślinne rozwiązania dopasowujemy je zarówno do oczekiwań naszego Klienta, czyli Was, jak i potrzeb konkretnych gatunków i odmian roślin, które wykorzystujemy. Poniżej kilka realizacji!

Zobaczcie sami Łobzowskie Przed i Po!

Całoroczna oranżeria

Kącik salonowy

Schody – wejście do domu

Taras prowansalski

Studio jogi

przed


CAŁOROCZNA ORANŻERIA

MIEJSCE:
To przestrzeń przeszklona, bardzo jasna, z dużą ilością światła rozproszonego, nie dociera tam bezpośrednie słońce, ogrzewane w sezonie zimowym. Pomieszczenie nie jest zbyt mocno umeblowane, za bazę kompozycji posłużyło duże biurko z przeszklonym blatem. 
OCZEKIWANIA WŁAŚCICIELA:
Stworzenie zielonej przestrzeni w klimacie szklarni – dżungli.
Kącik ma być lekko przysłonięty roślinnością, dając poczucie intymności, do pracy i spędzania wolnego czasu, ale wciąż otwarty na to co jest na zewnątrz (rośliny mają nie zasłaniać widoku zza okna).
ROŚLINY:
Tropikalne, zróżnicowane wielkością, raczej zielone, o dużych liściach + możliwy akcent kwitnący – jak w ogrodzie botanicznym.
DODATKI:
Spójne z wnętrzem – stonowane kolory i naturalne materiały pasujące do drewnianego wykończenia oranżerii oraz mebli, a także surowej kamiennej podłogi, najlepiej uwydatniające zieleń roślin.
EFEKT:
Odpowiedni dla stanowiska dobór roślin oraz wskazówki naszych ogrodników dotyczące pielęgnacji, pozwolą Właścicielowi na czerpanie radości z przebywania we własnej małej dżungli oraz odkrywanie nowej pasji, jaką jest uprawa roślin.

po

przed


KĄCIK SALONOWY

MIEJSCE:
Stonowany kącik w salonie, w którym dominują beże i jasne brązy. Do zaaranżowania półki ścienne z kolorowymi ramkami. Jako mocny akcent kolorystyczny wprowadzono niebieski fotel „uszak” oraz etniczny dywan z niebieskimi detalami. Warunki świetlne określamy jako półcieniste.

OCZEKIWANIA WŁAŚCICIELA:
Ożywienie pomieszczenia zarówno poprzez rośliny łatwe w pielęgnacji, jak i artykuły dekoracyjne. Stworzenie atrakcyjnej i spójnej przestrzeni przeznaczonej do odpoczynku i wspólnego spędzania czasu i zabawy z nowym czworonożnym członkiem rodziny.

ROŚLINY:
Okazy małej i średniej wielkości, mile widziane gatunki zwisające, o różnych odcieniach zieleni. Dodatkowo jeden duży okaz, który wprowadzi mocny akcent roślinny i wypełni wolną przestrzeń.

DODATKI:
Wprowadzające pozytywną energię i świeżość oraz rozjaśniające kącik. Mile widziane odcienie niebieskiego oraz materiały dodające miejscu przytulności i ciepła.

EFEKT: ➡️

po

przed


SCHODY – wejście do domu

MIEJSCE:
U Pani Patrycji przyszło nam się zmierzyć z aranżacją głównego wejścia do domu, a co za tym idzie szerokimi schodami. W związku z tym, że całą powierzchnię zakrywają betonowe płyty oraz kostka zaproponowaliśmy nasadzenia w dekoracyjnych donicach o różnym rozmiarze. Uznaliśmy, że kulisty kształt oraz odcień szarości idealnie wpasują się w nowoczesny styl wykończenia domu i otoczenia. 🙂
ROŚLINY:
Kompozycje, które wykorzystaliśmy w aranżacji utworzyły wiosenną estetyczną i zachęcającą oprawę dla wejścia.
EFEKT:
Bardzo nas cieszy, że nasze nasadzenia spodobały się zarówno samej Pani Patrycji, jak i jej synowi, który jak widać bardzo chętnie pomaga w ich pielęgnacji.

po

przed


PROWANSALSKI TARAS

MIEJSCE:
Słoneczny taras utrzymany w jasnej kolorystyce – biała elewacja domu, biała posadzka, jasne rattanowe meble. Aby nadać przestrzeni charakteru zaproponowaliśmy pękate, szkliwione donice w kolorze lazurowym. Na obecną chwilę, gdy reszta roślin w otaczającym taras ogrodzie dopiero budzi się do życia, wprowadzimy za ich pomocą ciekawy akcent kolorystyczny oraz wiosenną energię, a latem w towarzystwie kwitnących lawend będą przywoływały na myśl wakacje w Prowansji.
ROŚLINY:
Rośliny, które wykorzystaliśmy w nasadzeniu mają stanowić tymczasową dekorację, jako uzupełnienie do niekwitnącej jeszcze rabaty lawendowej. W późniejszym czasie częściowo zostaną zastąpione roślinami jednorocznymi.
EFEKT:
Dzięki naszej roślinnej aranżacji właścicielom udało się stworzyć spójne, przyjemne i ciepłe w odbiorze miejsce do wypoczynku i spędzania czasu z rodziną, a mały ogrodnik ma w końcu swój mini ogród w donicy, którym jak widać bardzo chętnie się opiekuje

po

przed


DOMOWE STUDIO JOGI

MIEJSCE:
Pokój na poddaszu. Choć okno dachowe nie doświetla równomiernie całej przestrzeni, to dzięki jasnym kolorom, które tu dominują, pomieszczenie sprawia wrażenie jasnego. W związku z tym, że miejsce przeznaczone jest do ćwiczeń – właścicielka zdecydowała się na skromne umeblowanie i pozostawienie wolnej przestrzeni.
ARANŻACJA:
Rośliny, które wykorzystaliśmy w aranżacji dobrze radzą sobie w warunkach półcienistych. Wykorzystanie dużych okazów pozwoliło nam efektownie wypełnić wolną przestrzeń i nie wprowadzić przy tym chaosu, który mógłby zapanować przy dużej ilości mniejszych doniczek.
Rośliny pod oknem wyeksponowaliśmy na wyższych, rattanowych kwietnikach – leżąc na macie Ania będzie mogła relaksować się podziwiając rozłożyste liście szeflery. Chcąc nawiązać do kolorów logo JOGA FUSION zaproponowaliśmy żółte dodatki w postaci ceramicznych osłonek i dekoracyjnych poduch, do których początkowo Ania nie była przekonana, ale na miejscu okazało się, że żółty idealnie pasuje do jej ‘“kącika”.
EFEKT:
Dzięki roślinom i jasnym dodatkom pokój stał się przytulny i pełen pozytywnej energii, a w takim miejscu relaks i wyciszenie jest przyjemniejsze i efektywne, a właścicielka poczuła zastrzyk pozytywnej energii!

po