TRIKI BALKONOWE.


Ogród Łobzów Blog_balkonowe triki Kraków Autor Corinna Fraczek


Czy otworzyliśmy już sezon balkonowy, wypijając poranną kawę na tarasie? Czy coś w nas juz woła „wiosna, wiosna, wiosnaaa!!!”? Czas przeciągnąć się po zimowym śnie, rozejrzeć się wokoło i zakasać rękawy. Jako prawdziwi Miejscy Ogrodnicy nie traćmy czasu i wykorzystajmy kalendarzową wiosnę na przygotowanie balkonu do pełni sezonu.

Dziś zdradzamy 5 balkonowych trików na jego aranżację.

1. P o r z ą d e k

To najważniejszy ‚trik’, nie tylko balkonowy. Jeśli nasz balkon to gołębia imprezownia, składzik starych szafek, spiżarka na pikle i kompoty czas, by odzyskał swoją funkcję. Pamiętajmy, że przestrzeń ta jest widoczna z zewnątrz budynków nie tylko dla sąsiadów, ale i spacerowiczów. Sami odpowiedzmy sobie na pytanie, czy widok starego taboretu, plastikowych misek i tajemniczych pakunków, zawiniętych w reklamówki z lat ’90 zdobi Kraków?

Oczyśćmy balkon z hajdabarów. Wystarczy, że wyniesiemy „antyki” do lamusa, a nagle okaże się, że mamy do dyspozycji nowy pokój, który przez kilka miesiecy będzie pełen światła i kwiatów.

2. P r z e s ł o n a

Ogród Łobzów Blog_balkonowe triki Kraków Autor Corinna FraczekOchroni nas przed wiatrem, spojrzeniami, stworzy prywatną atmosferę. Nie trzeba murować ceglanej ściany. Wystarczy ażurowa trelisa lub panel, na którym zawiesimy donice z kwiatami. Jeśli wznoszenie małej architektury to za duże wyzwanie warto zainwestować w… parawan. Lub postawić kilka wyższych donic a w nich odpowiednie drzewka lub gęste krzewy.

3. B a l u s t r a d a

Ogród Łobzów Blog_balkonowe triki KrakówAżurową balustradę obwieśmy gęsto podłużnymi skrzynkami o podwójnym dnie – unikniemy nieestetycznych i niepraktycznych podstawek. Skrzynki ze specjalnym wgłebieniem pośrodku nakłada się bezpośrednio na balustradę.

4. M e b l e

Ogród Łobzów Blog_balkonowe triki KrakówPrzebywając na balkonie chętnie skorzystamy z możliwości wypicia tam kawy a nawet zjedzenia posiłku. Składane, lekkie meble ogrodowe łatwo rozstawić, kiedy są potrzebne. Do siedzenia idealnie posłużą także wielkie poduchy. Nawet jedna sprawi, że na czas lata zamieszkamy na balkonie.

5. Ś w i a t ł o

Ogród Łobzów Blog_balkonowe triki KrakówKilka świec wystarczy, by odmienić każdy balkon. W ogrodowy lampion łatwo zamienić choćby prosty słoik, np. poprzed dodanie ozdobnego uchwytu. Ciepłe światło pomoże wieczorem się wyciszyć. Nie wspominając już o energoszczędności…


Dodaj komentarz