Rośliny

Rośliny w Ogrodzie Łobzów to asortyment na bieżąco odświeżany. Pochodzi z hodowli własnej Ogrodu Łobzów, jak również od zaprzyjaźnionych szkółkarzy polskich. Wysoka jakość materiału roślinnego to firmowa dewiza. W ramach Pełnej Usługi obejmuje go Gwarancja Ogrodu Łobzów*.

*Roślina zakupiona oraz posadzona przez Ogród Łobzów, która nie przetrwała sezonu podlega zabiegom pielęgnacyjno – sanitarnym lub (jeśli nie odniosą one skutku) wymianie na nową bez kosztów dodatkowych.

Informacje o aktualnym asortymencie roślinnym nasi Klienci mogą zawsze uzyskać drogą telefoniczną lub e-mailową.


 

 • ROŚLINY BALKONOWE i TARASOWE
 • BYLINY i TRAWY OZDOBNE
 • ROŚLINY DONICZKOWE
 • ZIOŁA
 • DRZEWA
 • KRZEWY
 • PNĄCZA
 • RÓŻE
 • ROŚLINY SADOWNICZE/OWOCOWE

ROŚLINY BALKONOWE i TARASOWE

Wiosnę w Ogrodzie Łobzów zwiastuje feria barw bratków, szafirków, hiacyntów, narcyzów i wczesnych tulipanów.
Już z początkiem kwietnia aż do późnego lata oranżeria w Ogrodzie Łobzów, a po niebezpieczeństwie wiosennych przymrozków i „Zimnych Ogrodnikach” również całe zagony zakwitają bogactwem odmian i barw roślin sezonowych i balkonowych. Nasze szklarnie na pełnych obrotach zaraz o świcie dostarczają nowych sadzonek pelargonii, surfinii, petunii, diascii, bidensów, kocanek, begonii, euphorbii i niecierpków. Codziennie pojawiają się nowe dostawy jednorocznych kosmosów, afrykańskich fuksji.

Z pomocą Doradców nasi Klienci komponują skrzynki zgodnie z warunkami nasłonecznienia. Ponad to istnieje możliwość zamówienia Usługi Nasadzenia oraz odebrania gotowych skrzynek w najkrótszym możliwym czasie.

Od maja ciekawym urozmaiceniem nasadzeń w pojemnikach (jak również w gruncie) są ozdobne trawy nie zimujące w gruncie: rozplenice, sity, turzyce, ostnice.
W asortymencie dwukrotnie w ciągu sezonu pojawiają się również cebule i kłącza:
Wiosną: mieczyki, kosaćce, pustynniki, krokosmie.
Jesienią: czosnki, tulipany, krokusy, anemony, korony cesarskie, szafirki, narcyze.

Sezon zamykają wrzosy, wrzośce, astry i chryzantemy idealne głównie do pojemników, by uświetnić Święto Zaduszne.

GALERIA ROŚLIN BALKONOWYCH >>>

rośliny balkonowe


BYLINY i TRAWY OZDOBNE

Rośliny wieloletnie o niezdrewniałych pędach o ozdobnych kwiatach i liściach stanowią idealne uzupełnienie kompozycji z drzew i krzewów, jak również mogą tworzyć samodzielne rabaty bylinowe. Szeroki asortyment bylin pochodzi z własnej hodowli Ogród Łobzów.

Dostępne od III-X w pojemnikach, gotowe do przesadzenia do gruntu lub pojemników pojawiają się sukcesynie głównie w okresie swojej największej dekoracyjności, czyli w czasie kwitnienia.
Segregowane są na podstawie docelowych gabarytów oraz wymagań odnośnie warunków nasłonecznienia.

W Ogrodzie Łobzów Klienci mają okazję zobaczyć byliny w gotowych, stale odświeżanych, ciekawych kompozycjach wraz z krzewami i drzewami, autorstwa wykwalifikowanych Projektantów Zieleni i Trenerów-Ogrodników.

Byliny ozdobne z kwiatów: kosaćce, liliowce, liatry, łubiny, trytomy, nachyłki, rozwary, dzwonki, tawułki, floksy, naparstnice, rozchodniki, anemony, rudbekie, jeżówki, astry.
Byliny ozdobne z liści: żurawki, funkie, kosaćce, liliowce, czyściec wełnisty, przywrotniki, dąbrówki, parzydło leśne, bodziszki, rodgersje.
Trawy ozdobne: miskanty, kostrzewy, rozplenice, turzyce, kosmatki.

GALERIA BYLIN >>>

byliny


ROŚLINY DONICZKOWE

Przez cały rok w głównym budynku Ogrodu Łobzów dostępne są rośliny doniczkowe do uprawy w warunkach pokojowych. Małe partie dostarczane są regularnie tylko przez sprawdzonych producentów roślin z Małopolski.


ZIOŁA

Ogród Łobzów cieszy się z faktu, że może zaoferować swoim Klientom największy wybór Ziół w Krakowie, które można uprawiać w pojemnikach przez cały rok (gatunki tj. mięta, melisa, tymianek można uprawiać także w gruncie).
Zapraszamy by dotknąć, powąchać i spróbować naszych Ziół, ponieważ ciężko prozą opisać czekoladową miętę czy słodką miłowonkę ‘Dolcis Orange’.


DRZEWA

W ofercie Ogrodu Łobzów znajdują się drzewa iglaste oraz liściaste z produkcji własnej oraz z polskich renomowanych szkółek. Sadzonki dostępne są w plastikowych pojemnikach lub balotach z czarnej agrowłókniny z przeznaczeniem do sadzenia przez cały sezon od III-X(XI), każde w specjalnym podłożu zgodnie z preferencjami gatunkowymi.
Wielkość i wiek sadzonek zaczyna się od 50cm i 2 lat po okazy 4-5m w wieku ponad 10lat.  Dysponujemy szerokim asortymentem gatunków i odmian:

 • szczepionych na pniu
 • o pokroju kolumnowym
 • płaczącym
 • parasolowatym
 • topiarycznym.

 


 

KRZEWY

W ofercie Ogrodu Łobzów znajdują się krzewy iglaste oraz liściaste z produkcji własnej oraz  polskich renomowanych szkółek. Sadzonki dostępne są w plastikowych pojemnikach z przeznaczeniem do sadzenia przez cały sezon od III-X(XI), każde w specjalnym podłożu zgodnie z preferencjami gatunkowymi.
Wielkość i wiek sadzonek zaczyna się od 10cm i jednokrotnego szkółkowania po okazy 2-3m w wieku ponad 5lat.


PNĄCZA

Stale uzupełniany i odświeżany asortyment roślin pnących sprawia, że Ogród Łobzów ma najbogatszy wybór w Krakowie. Głównym dostawcą jest Szkółka Clematis – słynny hodowca pnącz, laureat wielu prestiżowych nagród, twórca nowych odmian powojników.

W obrębie pnącz dysponujemy gatunkami ozdobnymi oraz użytkowymi – owocowymi. Dostępne od III-XI w specjalnych pojemnikach z tworzywa, gotowe do przesadzenia do gruntu lub pojemników.
Pnącza ozdobne z kwiatów: wiciokrzewy, glicynie, miliny, akebie, powojniki, rdestówka, przywarka, hortensja pnąca.
Pnącza ozdobne z liści: winobluszcze, kokornaki, bluszcze, winorośle, akebie, dławisze, chmiel, rdestówka.
Pnącza użytkowe: aktinidia (polskie kiwi), cytryniec chiński, jagody goji, chmiel, winorośl (szczepy z prywatnej hodowli ‘Magdalenka’).


RÓŻE

Najbogatszą ofertę róż Ogród Łobzów posiada w sezonie wczesnowiosennym – III/IV oraz jesiennym IX/X. Dostępne są one wtedy z tzw. „nagim korzeniem”, przeznaczone do bezpośredniego sadzenia do gruntu.
Występują w formie :

 • parkowych,
 • wielkokwiatowych,
 • pnących,
 • okrywowych
 • rabatowych.

W ciągu sezonu III-X pojawiają się również dostawy krzewów różanych w pojemnikach plastikowych do przesadzania przez cały sezon wegetacyjny do gruntu lub pojemników w formie szczepionej, rabatowej oraz poliantów.

W tego rodzaju pojemnikach posiadamy również róże dzikie, jadalne.
Za najlepszy miesiąc dla sadzenia róż uznaje się październik.


ROŚLINY SADOWNICZE / OWOCOWE

W okresie wczesnowiosennym oraz jesiennym dysponujemy materiałem kopanym drzew i krzewów owocowych.
Drzewka owocowe z rodzaju: jabłoni, grusz, wiśni, czereśni, śliw, moreli, brzoskwini w odmianach hodowlanych.
Krzewy owocowe z rodzaju: porzeczki, agrest.
Przez cały sezon od III-X w pojemnikach z tworzywa do przesadzania bezpośredniego dostępne są:
Drzewa: leszczyny, morwa biała, kasztan jadalny.
Krzewy: borówki amerykańskie, jagody kamczackie, dereń jadalny, róża jadalna, pigwowiec.
Pnącza: aktinidia (polskie kiwi), jagody goji, chmiel, cytryniec chiński, winorośl (szczepy z hodowli ‘Magdalenka’)

W wielodniczkach dostępna jest także rozsada truskawek i poziomek.
Dodatki sadownicze, dostępne przez cały rok:

 • maść sadownicza
 • wapno do bielenia drzew
 • nawozy
 • agrowłówknina biała
 • środki chemiczne na oprysk drzewek owocowych przeciwko szkodnikom i chrobom.

 

Zapisz się do newslettera