PROJEKT: TARAS.


projekt taras krakow


W powietrzu już czuć wiosnę. Słychać ją również w postaci planów i marzeń, odnośnie tegorocznych, ogrodniczych przedsięwzięć. Na dziś przygotowaliśmy 10 odpowiedzi na pytania, jakie nasuwają się w czasie aranżacji tarasów, patio i balkonów.

1. Jakie są koszty aranżacji tarasu?

Elementy składowe całkowitego kosztu to: projekt, nawierzchnia, mała architektura (trelisy, pergole), oświetlenie, meble ogrodowe, pojemniki na rośliny, sadzonki, system nawadniania, usługa sadzenia i transportu. Na podstawie dotychczasowych realizacji, uwzględniających głównie pojemniki z nasadzeniami, oszacowaliści przybliżone koszty inwestycji:

  • mały taras 1500-2500 zł
  • średni taras 2000-6000 zł
  • duży taras 4000-15000 zł.

przed-po-1

2. Co wpływa na różnicę w cenie?

Oczywiście jakość rozwiązań. Donice plastikowe będą tańsze od tych z kompozytu czy ceramiki. Należy się liczyć jednak z faktem ich trwałości (i konieczności wymiany po 2-3 sezonach) oraz aspektu estetyki. Także sadzonki w zależności od odmiany i wielkości różnią się ceną.

przed-po-IV

3. Co bywa najdroższe w aranżacji tarasu?

Poza takimi kwestiami, jak np. położenie nowej nawierzchni, na szczycie piramidy kosztów znajduje się: umeblowanie, oświetlenie i system nawadniający. Ten ostatni kosztuje ok. 5 000 zł (z montażem), jednak w przypadku kiedy ilość roślin jest duża a czasu na podlewanie brak – warto zastanowić się nad taką możliwością.

po pomarancz

4. Jak wygląda procedura aranżacji tarasu?

Najpierw warto zapisać się na termin – im wcześniej, tym lepiej, ponieważ w „gorącym (nie tylko klimatycznie)” sezonie (V-VI) czas oczekiwania znacznie się wydłuża. Ogrodnik składa wizytę, w trakcie której określa warunki dla roślin oraz odnotowuje preferencje indywidualne Klienta. Następnie przedkładany jest wstępny kosztorys realizacji wraz z proponowanymi roślinami i pojemnikami. Po akceptacji, jeśli Klient wyrazi taką chęć – następuje graficzne opracowanie planu nasadzeń  lub przywiezienie roślin i aranżacja zieleni na miejscu.

5. Czy można zamówić aranżację balkonu?

Oczywiście. Jego podłużna forma wymaga jedynie bardziej „kombinatorskiego” podejścia do sprawy. Oto efekt jednego z tego typu wyzwań, jakie podjął nasz Zespół Ogrodników:

przed po

6. Jaki jest czas realizacji zamówienia?

W zależności od terminu, wielkości i stopnia skomplikowania zamówienia, Ogrodnicy potrzebują minimum 7 dni od dnia akceptacji kosztorysu na skompletowanie nasadzeń. Szczyt przypada na maj/czerwiec – wtedy czas oczekiwania może trwać nawet 21 dni. Samo przywiezienie i ustawienie roślin zajmuje przeważnie 1 dzień.

7. „Czy muszę sam sadzić te wszystkie kwiatki?”

Ogrodnicy z chęcią się tym zajmą. Zachęcamy do wyboru roślin w asyście Specjalisty, natomiast późniejszą „brudną robotą” zajmiemy się my. Rośliny nasadzamy w siedzibie firmy lub w przypadku większych, ciężkich pojemników – od razu na miejscu.

8. Co uprawiać na tarasie w mieście?

Z pomocą kwalifikowanego Ogrodnika niemal wszystko. Zapewni on odpowiednie warunki, by zamienić taras w sosnowy lasek, miniaturowy sad z herbarium czy półdziką, amerykańską prerię. Jeśli dysponujemy ogrodem zimowym, na tarasie latem uprawiać da się nawet egzotyczne bananowce i palmy.

9. Czy taras nie zawali się pod ciężarem tych wszystkich donic z ziemią?

Waga całościowa aranżacji rzadko zbliża się do dopuszczalnych granic obciążeń. W przypadku większych pojemników warto dopytać w administracji budynku o maksymalne obciążenie i podać je Ogrodnikom. To ważne, ponieważ w zależności od typu konstrukcji wynosi ono od 150 do 500 kg/m2.

met-v-a

10. „Wszystko pięknie, ale kto będzie o to dbał?”

W ofercie posiadamy pełną usługę aranżacja+pielęgnacja. Ogrodnicy przybędą z odsieczą, by udzielić porad, przeprowadzić zabiegi pielęgnacyjne, kondycjonujące lub sanitarne – w przypadku ataku patogenów czy szkodników.

W celu rezerewacji terminów wizyt prosimy o wcześniejszy


Podobne tematy:

balkonowe triki kraków Autor Corinna Fraczek WIOSENNY BALKON BALKONOWY SADOWNIK