2

PREZENT DLA KOBIETY – DZIEŃ KOBIET.

PREZENT DLA KOBIETY - DZIEŃ KOBIET.

4/03/2015

Panna/ Ziemia / Korzeń


Jak zawsze kalendarz księzycowy idealnie zgrywa się z naszymi tematami – dziś patronuje nam znak Panny, a my omawiać będziemy zbliżające się Święto Kobiet i podpowiadać, co oprócz symbolicznych kwiatów chciałybyśmy dostać. Możemy sie pochwalić pewną wiedzą w tym temacie, ponieważ większość naszych Stałych Klientów to właśnie kobiety. Zespół Ogrodu Łobzów również działa w systemie matriarchatu. Rozumiemy się znakomicie, w końcu kwiaty i piękno to żeńska domena.

Zatem na początek kwitnąco. Niegdysiejszy „nieśmiertelny” czerwony goździk nie wziął się z niczego – symbolizował bowiem podziw dla obdarowywanej kobiety. Zważmy na to, jaki kwiat i jakiego koloru wręczamy. Niech zawiera w sobie wiadomość. (Wiedza ta pomoże też uniknąć urazy, ponieważ wnikliwy żeński umysł doszukuje się wszędzie znaczeń i czyta między wierszami.)

Najgorzej, jeśli kwiat szybko zwiędnie… Najbezpieczniej podarować kwiat doniczkowy. Który wybrać?

Znaczenie kwiatów:

  • bratek – wzajemna sympatia
  • cyklamen – podarowany ukochanej ostateczne rozstanie…
  • hiacynt: biały – życzliwość; żółty – szczęście w miłości; błękitny – stałość w uczuciach; fioletowy – okazanie skruchy i prośba o wybaczenie
  • żonkil – zazdrość
  • tulipan: czerwony – miłość.

Zatem jak widzimy nie tylko gatunek kwiatu, co jego kolor skrywa jakiś przekaz. Bądźmy staranni w obdarowywaniu kogoś, jeśli nam na nim zależy. Szybki „dekoder” barw:

  • biel – niewinność, czystość uczuć, ostrożność, wyważenie, szacunek
  • żółty – zazdrość, zawiść (lepiej unikać wręczania żółtych kwiatów. Jeśli darzymy sympatią słoneczną barwę kwiatów – kupujmy je dla siebie.)
  • róż – życzliwość, przyjaźń, czułość
  • czerwień – podkreślenie, że dana osoba jest dla nas ważna i darzymy ją mocnym uczuciem, nie tylko miłością, ale też uznaniem, podziwem, szacunkiem
  • błękit – wierność, zaufanie, sentyment, szczerość, tęsknota.

PREZENT DLA KOBIETY - DZIEŃ KOBIET.biały hiacynt / biały krokus / fioletowy hiacynt / czerwony tulipan / fioletowy krokus

Tyle ukrytych znaczeń. Można zawsze, nie podejmując nadmiernego ryzyka, kupić piękną chmurę różowych kwiatów azalii.

PREZENT DLA KOBIETY - DZIEŃ KOBIET.Azalia w kolorze gumy balonowej

Kiedy kwiat już wybrany, a tajna wiadomość zakodowana, warto rozejrzeć się jeszcze za czymś wyjątkowym. A może podarować od razu cały ogród różany, fiołkowy, jaśminowy? Na dodatek mieszczący się w jednej, słodkiej tabliczce…czekolady?

prezent_na_dzien_kobiet 1Słodkie Ogrody w tabliczkach

Jeśli już jest słodko, to idealnie pasuje porcelanowa cukiernica a w komplecie śmietanownik – crème de la crème. 

prezent_na_dzien_kobiet 2

A może filiżanka z dumną piwonią – będzie przy każdym łyku ulubionej białej herbaty z lotosem Qi przypominała twarz obdarowywującego i wywoływała uśmiech na zarumienionej twarzy.

prezent.jpg

Drodzy Panowie, zatem na spokojnie zdążycie wszystko załatwić. Dla tych, którzy wielokrotnie korzystali z naszego wsparcia przypominamy, że i tym razem staniemy na wysokości zadania.

Ogród Łobzów zlokalizowany jest przy ul. Przeskok 16. Zaraz po zatankowaniu na pobliskiej stacji, wystarczy skręcić, zatrzymać się na naszym parkingu i w 10 minut mieć już głowy kwestię upominku dla wszystkich ważnych w Waszym życiu Kobiet: Żony, Mamy, Córki czy… Szefowej. Bez względu na miano każda w dniu 8 marca jest przede wszystkim Kobietą.


Dla asekuratywnych polecamy Bon Upominkowy od Ogrodu Łobzów: