# OGRODOWE WRÓŻBY.


Ogród Łobzów Blog_ogrodowe wróżby andrzejki w ogrodzie roślinne wróżby


Dziś Andrzejkowa noc, zatem szykując się na tradycyjne wieczorne wróżenie, nie zapominajmy o roślinnych wróżbach. Zaprośmy znajomych i (jeśli pogoda pozwoli) urządźmy ceremonie w ogrodzie lub na tarasie. Towarzystwo roślin, jesienne bukiety i wieńce, lampiony ze świecami sprawią, że każdy znajdzie się w magicznym nastroju.

1. Roślinne symbole ulane z wosku.

  • Kwiat promienisty jak gwiazda – dobry znak, niespodzianka od losu
  • Kwiat o obłych płatkach – nietrwałe efekty
  • Jabłko – owocny związek, potomstwo
  • Drzewo – należy zacieśnić relacje z bliskimi
  • Liść – nadzieja dla pozornie straconych szans.

2. Poletka św. Andrzeja

By zwabić, przywiązać do siebie ukochanego lub sprawić, by wracał bezpiecznie do domu, weźmy garść nasion lnu i konopii i zasiejmy w ogrodzie lub doniczce. Do zagrabiania należy użyć przedmiotu, należącego do wybranka… niegdyś używano do tego spodni.

Ogród Łobzów Blog_ogrodowe wróżby andrzejki w ogrodzie roślinne wróżby W przypadku doniczki wystarczy grzebień. (Pamiętajmy, by go dobrze doczyścić z ziemi).

3. Kiełkująca cebulka (kromniomancja)

Jeśli dręczy nas myśl, czy dane przedsięwzięcie jest warte podjęcia ryzyka, wspomóżmy się cebulkową poradą. Wstarczy wziąć ząbek czosnku i wetknąć do doniczki, myśląc intensywnie (lub jeśli nikt nie słyszy – mówiąc na głos) o nurtującej nas sprawie. Najlepiej sprowadzić ją do pytania, na które cebulka odpowie: ‚tak’ lub ‚nie’. Jak to zrobi? Jeśli skiełkuje szybko (w ciągu kilku dni), odpowiedź brzmi TAK. Jeśli minie tydzień i pęd nieśmiało wybije, warto opracować bardziej szczegółowy plan działania, lecz nie tracić nadziei. A jeśli czosnek po miesiącu nadal nie będzie dawał znaku życia…no cóż.

4. Jabłko, cytryna, suszona śliwka.

Na stole ustawiamy kolejno owoce. Zasłaniamy wróżącemy oczy, by wybrał jeden z nich. Pierwszy dotknięty owoc wróży:

  • jabłko – pełnia miłości
  • cytryna – zły wybór i rozczarowanie partnerem
  • śliwka – stan wolny.

5. Laurowe listki (dafnomancja).

Myśląc nad pytaniem, wrzućmy garść laurowych listków do ognia (w komniku lub choćby na grill…). Im głośniej strzelają, tym lepsza wróżba dla danego przedsięwzięcia.

6. Fasolki.

Na półmisku ułóżmy rządek 12 fasolek i nalejmy trochę wody, by przykryły nasionka do połowy. Nasionko, które pierwsze skiełkuje, wskaże miesiąc przyszłego roku, w którym najlepiej realizować ważne plany.

Ogród Łobzów Blog_ogrodowe wróżby andrzejki w ogrodzie roślinne wróżby Fasolki mogą wystąpić w roli adoratorów – ten, który pierwszy skiełkuje nadaje się na męża.

7. Szałwia.

Podpalmy kilka suchych liści szałwi i obserwując dym zadawajmy pytania o przyszłość. Jeśli dym będzie się kłębił i wił – wskazuje na utrudnienia. Jeśli będzie szedł prosto w górę – wróży pomyślność.


Życzymy magicznego wieczoru Andrzejkowego, samych dobrych wróżb i kwitnącej miłości!


Dodaj komentarz