# OGRÓD MUZYCZNY.


Ogród Łobzów Blog_ogród muzyczny dzwonki powietrzne


My, mieszkańcy Krakowa, jesteśmy w muzyce rozmiłowani. Przez otwarte okna kamienic często dolatuje targająca za serce aria, melodia skrzypiec, a gdzieś obok ktoś gra na fortepianie (nawet jeśli ma 6 lat i męczy niemiłosiernie klawisze, a sikorki spadają z pobliskiej gałązki, rażone kakofoniczną wersją Bacha). Kochamy muzykę, nosimy ją w naszych sercach. Czemu by zatem nie wprowadzić trochę muzyki do naszych ogrodów, choćby na balkonie?

Nie mamy na myśli wystawiania do ogrodu gigantycznych głośników wielkiej mocy… Ani spraszania 3 razy w tygodniu ochoczych Cyganów z ich akordeonowymi wariacjami na temat „Czarnych oczu”.

W Łobzowie na jednym z balkonów (kiedy tylko pogoda na to pozwala) pojawia się pewnien elegancki pan. Kiedy podlewa swoje olbrzymie, karminowe pelargonie, w zależności od pory roku z jego mieszkania rozbrzmiewa wiosna, lato lub jesień Vivaldiego.

Pory roku mają swoje melodie. Każdy dzień ją ma. Jest unikatowa, pojedyńcza i efemeryczna. Jak ją usłyszeć? Słuchając ptaków, szumu wiatru w liściach. Niektórzy opowiadają, jak słyszą wschodzacą trawę. Można posłuchać wiatru, a nawet pozwolić mu zagrać w naszym ogrodzie. Jak?

Wystarczy zawiesić na gałązce, balustradzie czy pergoli wietrzne dzwonki.

Ogród Łobzów Blog_ogród muzyczny dzwonki powietrzneNaturalne materiały nadają dzwonkom etnicznego charakteru.

Dostępne są w każdym wariancie kolorystycznym. Kamienie naturalne, wykorzystane jako elementy dzwonków to ametysty, kwarce, kryształy, lapis lazuli. Zachęcamy, by sprawdzić także barwę ich dźwięku, przekonać się na własne ucho, jak czysto brzmią. Po kliknięciu w ten <<link>> posłuchamy, jak grają poszczególne dzwonki.

W zależności od materiału rurki mogą być:

  • metalowe
  • miedziane
  • bambusowe
  • drewniane.

W nawiązaniu do naszych czerwcowych tematów feng shui warto wspomnieć, że dzwonki wietrzne stymulują ponoć przypływ dobrej energii i chronią przed złą. Odpowiednio dobrane do żywiołów , które chcemy przywabić, świetnie spełnią swoją rolę. (Więcej o wabieniu żywiołów już 30.06).

Najważniejsze, że dzięki dzwonkom widzimy i słyszymi coś niewidzialnego – ruch powietrza. W tym oczywistym fakcie jest wystarczająco dużo niesamowitości, by poruszyć naszą duszę – niczym muzyka.

Ogród Łobzów Blog_ogród muzyczny dzwonki powietrzneWystarczy jeden mały wietrzny dzwonek, by na naszym balkonie rozśpiewał się wiatr.


Warto wiedzieć, że dzwonki w Ogrodzie Łobzów wytwarza się i stroi niczym prawdziwy instrument. Założycielem firmy, produkującej wietrzne dzwonki, jest perkusista Garry Kvistad – laureat nagrody Grammy.