KWITNĄCY KWIECIEŃ.

kwitnący kwiecień magnolia ogród łobzów

22/04/2015

Bliźnięta/Kwiat/Powietrze

[Idealny dzień na sianie i sadzenie kwiatów]


Od dwóch dni zgodnie z kalendarzem księżycowym panują dni Kwiatu. Pszczoły zbierają nektar bez wytchnienia, panuje bowiem żywioł Powietrza, który temu sprzyja. Dziś wielka, ogrodnicza feta, a mianowicie Święto Ziemi.

Z tej okazji zabieramy wszystkich na beztroską przechadzkę po podkrakowskim ogrodzie, gdzie kwitnący kwiecień jest jedynym z najpiękniejszych miesięcy w roku. Czas wziąć głęboki oddech i zachłysnąć się wiosną. Co już kwitnie?

wiśnia kwitnący kwiecień magnolia ogród łobzów

Patrząc na wschód, bez długiego i męczącego lotu przez rozległy kontynent, raz dwa lądujemy w Japonii na prywatnym Święcie Kwitnącej Wiśni. Bowiem właśnie teraz wszystkie kwitną jak na akord, zarówno użytkowe jak i piłkowane, japońskie. Białe i różowe chmury kwiatów prostych, białych lub półpełnych i pełnych bladoróżowych, wyglądających jak pomponiki.

Kwiecień inspiruje, by założyć kolekcję różaneczników i azalii – apogeum ich dekoracyjności potrwa jeszcze kilka tygodni, a może uświetnić rokrocznie imieniny i urodziny wszystkich jubilatów w tym wiosennym momencie roku. Kipiąca kwiatami, w kolorze gumy do żucia azalia zamiast tortu – co Państwo na to? Wbrew słodkim skojarzeniom, te krzewy kochają kwaśne podłoże – pamiętajmy, by je przygotować dokładnie przed posadzeniem rośliny w ogrodzie. Jeśli już jesteśmy jej dumnymi właścicielami – wiosna to czas by podsypać roślinę porcją kwaśnego torfu i grubą warstwą nieodkwaszonej kory.

azalia kwitnący kwiecień magnolia ogród łobzów

Zakochajmy się w magnoliach. Do wyboru mamy wszystkie: te drzewiaste (które z czasem wyglądają jakby wielki kłębiasty cumulus spadł na środek naszego trawnika) jak i krzewiaste gatunki i odmiany. Białe, różowe a nawet waniliowo żółte ‚Yellow River’.

magnolia Yellow River kwitnący kwiecień magnolia ogród łobzów

 kwitnący kwiecień magnolia ogród łobzów

 kwitnący kwiecień magnolia ogród łobzów


Już wkrótce:

  • Czas na stylowy, złoty piknik.
  • Udomowione zioła.
  • Zakładanie trawnika krok po kroku z Panem Krzysztofem Jakubowskich.

Dodaj komentarz