2

INSPIRACJE WIELKANOCNE.


Po 40-dniowym Poście, w trakcie którego wielu z nas trenowało siłę woli i wyrzekało się słodyczy, mięsa (czy jak co poniektórzy – całej kolacji) zbliża się wyjątkowe Śniadanie Wielkanocne. Warto sprawić, by było wyjątkowe, wiosenne i radosne.

INSPIRACJE WIELKANOCNE.

Zaprośmy wiosnę do domu, przystrójmy wierzbowe drzewko miniaturę. Równie wiosennie będzie wyglądać żarnowiec lub żółto-zielona trzemielina, szczepiona na pniu. Wystarczy tylko wstążka „pod szyją”, by nadać im odświętnego charakteru.

WIELKANOCNE INSPIRACJE DRZEWKA

Pamiętajmy o wysianiu rzeżuchy – jeśli zrobimy to jeszcze dziś, zdąży wyrosnąć do niedzieli (przykryjmy mokre nasiona szklanym kloszem, ustawmy w jasnym, ciepłym miejscu i pilnujmy, by ligninowe podłoże nie przeschło).

WIELKANOCNE INSPIRACJE 3

Jeśli nie zdążymy z rzeżuchą, zawsze można posiłkować się Soleirolią (barankowi się podoba).

Specjalista od Wystroju Ogród Łobzów podpowiada, jakie kolory dodatków wybrać, by osiągnąć wiosenny efekt:

Kolory pastelowe, subtelne i lekkie. Świeża wiosenna zieleń pąków. Kwiatowe, delikatne desenie porcelany. Do tego naturalne tkaniny obrusów i serwet: len i bawełna. Proste, szklane wazony ze świeżymi pędami wiosennych krzewów zamienią wielkanocny stół w ogród.

Kolorem, który zdecydowanie wygrywa w grze na skojarzenia z Wielkanocą jest ŻÓŁTY. Przywołuje uczucie słonecznego ciepła, dodaje energii. Nawiązuje do barwy świeżego żółtka, do pyłku kwiatowego. Zarazem lekko podkręca apetyt…

INSPIRACJE WIELKANOCNE.

Na stole postawmy wazon z pędami forsycji, mimozy, żółtych tulipanów czy narcyzów. Do świetlistej żółci świetnie pasuje szlachetna biel np. wonnych hiacyntów.

unnamed (1)

By zafarbować naturalnie jajka na kolor żółty możemy zagotować je w wodzie z dodatkiem łupin cebul lub…kurkumą.


Lekki, powietrzny kolor niebieski pomoże złapać chwilę wytchnienia przy Wielkanocnym Śniadaniu. Sprawmy, by stół wyglądał, jakby był przystrojony w jasne, wiosenne niebo. Zastawa w drobne, niebieskie kwiatuszki wprawi każdego w pozytywny nastrój.

INSPIRACJE WIELKANOCNE.

Warto postawić na kuchennym parapecie skrzyneczkę pełną szafirków, bladobłękitnych bratków czy hiacyntów.

inspiracje wielkanocne 2015 stroik kraków


Jeśli przeważającą grupę przy stole stanowić będzie płeć żeńska lub chcemy zmotywować najmłodsze damy w rodzinie do dzierżenia koszyka, zdecydowanie polecamy pastelowe odcienie różu. Różowy odcień jajek wielkanocnych uzyskamy poprzez zagotowanie ich w czerwonym winie lub soku z buraków. Można spróbować również swoich sił w decoupage’u lub pomalować skorupki nietoksycznymi farbkami.

INSPIRACJE WIELKANOCNE.

Na stole warto ustawić w wazonie świeże pędy kwitnącej kaliny. W różowych odcieniach można dodać również anemony, hiacynty czy tulipany.


Jak co roku mogą Państwo polegać na gotowych stroikach Wielkanocnych, dostępnych w Ogrodzie Łobzów.

inspiracje wielkanocne 2015 stroik kraków

Comments 2

  1. Witaj Karola Dawno już nie pisałam ale to nie znaczy, że nie zaglądałam do Ciebie .. wręcz pwnecirzie. Widzę, ze wiosna w Twoim M na całego. I dobrze Ja już mam serdecznie dosyć zimy. Kupiłam wcześniej w Twoim sklepiku wazonik i lampioniki z serii glamour srebrzone .Teraz widzę u Ciebie jeszcze więcej na blogu tych cudowności błyszczących. Powiedz czy w tej nowej wiosennej dostawie spodziewasz się przedmiotf3w własnie z tej kolekcji. Już mam kilka typf3w do kupienia choć z przykrością żal mi, że te produkty nie są w promocji. Nie mam chyba szczęścia do tych rabatf3w. Ps. do poprzedniego Twojego wpisu Antosiek jest boski i psiaczek także. Nasz Antoni w niedzielę skonczył 5 miesięcy i jest coraz fajniejszy codziennie jakieś nowinki.pozdrawiam gorąco w mroźny dzionek buziaki ślę i czekam na nowości sklepikowe Asia

Dodaj komentarz